Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

FOTO/ Yuri Kim shfaqet mes ushtarëve amerikanë dhe shqiptarë në Kuçovë: Ju na bëni krenarë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka vizituar Bazën Ajrore në Kuçovë, ku ka parë nga afër stërvitjen e përbashkët mes marinës amerikane dhe shqiptare.

Kim falenderon shefin e mbrojtjes, Gjeneral Major Begaj dhe Gjeneral Wanda Williams për bashkëpunimin, duke u shprehur se ndihet krenare pë këto demonstraata të shkëlqyera.

“Vizitova Bazën Ajrore Kuçova për të parë sistemet e mbrojtjes raketore dhe ajrore që po ushtrohen si pjesë e “DefenderEurope21.  Bashkë me ushtarë amerikanë dhe civilë shqiptarë të punësuar për të mbështetur aktivitetet ushtrimore. E emocionuar të shoh sesa mirë ushtarët amerikanë dhe shqiptarë po punojnë së bashku për të forcuar aftësitë dhe bashkëpunimin. Faleminderit Shefit të Mbrojtjes Gjeneral Major Begaj, Shefit amerikan Gjeneral Ëanda Ëilliams (Gjeneral Komandues, Komanda e 7-të e Mbështetjes së Misionit) dhe shumë të tjerë për informime dhe demonstrata të shkëlqyera. Ju na bëni krenarë!”, shkruan ambasadorja Yuri Kim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img