Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

FOTO/ “Wonder of the Seas”, anija më e madhe në botë do të nisë lundrimin vitin e ardhshëm, mund të strehojë rreth 7000 turistë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Wonder of the Seas” quhet anija më e amdhe në botë, e cila do të nisë lundrimin 4 marsin e vitit të ardhshëm nga Fort Lauderdale për në Karaibe.

Anija është 362 metër e gjatë dhe 64 metër e gjatë, teksa ka 2867 dhoma dhe mund të strehojë 6988 turistë.

Anija është e ndarë në 8 “lagje”, teksa përmban një bar privat, restorant, pishinë dhe një dhomë me diell në dispozicion për mysafirët që duan të paguajnë për një suitë të nivelit luksoz.

Në dispozicion të turistëve do të jetë një ekuipazh prej 2300 personash, teksa pritshmëritë për këtë anije janë shumë të mëdha.

2165 5376a4d58a4

CRUISE Wonder of the Seas pool deck
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img