Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

FOTO/ Vrau të paktën 6 persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në Norvegji

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rënd ëndodhi mbrëmjen e sotme në Norvegji, ku një person qëlloi për vdekje 6 qytetarë me hark me shigjeta, teksa disa të tjerë janë plagosur dhe ndodhen në gjendje të rëndë.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Kongsbergut, 85 kilometër larg Oslos, teksa policia vendase bën me dije se ka arrestuar autorin e sulmit.

Ai është Reiner Winklarson, i cili e kishte paralajmëruar sulmin disa ditë më parë një një video të publikuar në Youtube. Ende nuk dihen motivet që e çuan autorin të merrte vendimin për të vrarë bashkëqytetarët.

Screenshot 10 17
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img