Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

FOTO/ Vjen në Tiranë me një çantë të madhe, Mike Pompeo takohet me Taulant Ballën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo ditën e sotme ka mbërritur në Tiranë në kuadër të 100 vjetorit të marrëdhënieve të Shqipërisë me SHBA.

Ka qenë ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni, ai i cili ka publikuar foto nga momenti që Pompeo mbërriti në Tiranë, ku u prit nga kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

albsig

spring

“Sot patëm nderin të mikpresim në Tiranë, për herë të parë, Z. Mike Pompeo, Ish Sekretari i Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Ish Drejtori i CIA”, shkruan Hyseni.

Mike Pompeo erdhi në Tiranë me ftesë të Ballës. Më herët u bë me dije se gjatë qëndrimit në kryeqytet ish sekretari Pompeo do të marrë titullin e nderit “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Tiranës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img