Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

FOTO-VIDEO: Policia kap skafin në Sarandë, do mbushej me drogë

Lajme të ngjashëm

Policia e Sarandës ka sekuestruar një skaf rreth 5 metra të gjatë mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar.

Operacioni u organizua nga sekotri i luftës kundër krimit të organizuar, ndërsa skafi u kap në grykëderdhjen e lumit Pavllo. Dyshohet se skafi do ngarkohej me drogë për t’u transportuar më pas drejt Greqisë.

Policia vijon ende kontrollet në zonë për gjetjen e lëndës narkotike dhe kapjen e personave të implikuar.

Newsbomb.al ka siguruar videon e momentit kur skafi shoqërohet drejt portit të Sarandës nga mjeti i policisë kufitare:

Më shumë