Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

FOTO/ Veliaj takon kongresmenin amerikan Jim Himes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka takuar kongresmenin e Connecticut Jim Himes me të cilin kanë folur për progresin që ka bërë Tirana në kuadër të “Tirana kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”. Veliaj shkruan në Twitter se marrëdhëniet mes Amerikës dhe Bashkimit Europian kanë rëndësi të veçantë për të rinjtë.

“I lumtur që u takova me Kongresmenin e Connecticut-it, @repjimhimes, për të ndarë së bashku zhvillimin e Tiranës në prag të #EuropeanYouthCapital2022.

Në të kaluarën, marrëdhëniet transatlantike 🇺🇸-🇪🇺 ishin jetike për të rinjtë, por sot ato janë edhe më të rëndësishme! #EYC2022″, shkruan Veliaj në Twitter.

210034949 571393360933826 392278507311606726 n

Më shumë

spot_img
spot_img