Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

FOTO/ Vajzat joshëse ngritën “perandori droge” duke shitur “ËMBËLSIRA”, fitonin mijëra paund me pilula e kokainë në Britani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gjykatë në Britani ka dënuar me 40 vite burg në total një bandë femrash joshëse, të cilat drejtonin një rrjet të trafikut të drogës.

Grupi i pesë grave braziliane të njohur me emrin “Engjëjt e Charlie”-t, shisnin pilula në formë zemre dhe kishin ngritur një “perandori” droge, duke u fshehur pas një dyqani ëmbëlsirash. Banda e grave ishte “profesionale dhe shumë e organizuar“, tha Gjykatësi Gregory Perrins.

Mediet e huaja raportojnë se Larissy Nascimento Dos Reis, 24 vjeçe, vepronte si kontabiliste për organizatën e drejtuar nga Vanessa Ananias, 29 vjeçe, ndërsa Nayara Robeiro, 33 vjeçe, Andressa Santos, 24 vjeçe dhe Nayene Fernandez-Silva, 24 vjeçe, hipnin me motoçikleta për të dërguar drogën në destinacion.

Policia sekuestroi rreth 4 kg kokainë, si dhe kanabis e pilula me vlerë 1.3 milionë paund, ndërsa banda e vajzave joshëse fitone afro 90,000 £ në muaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img