Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

FOTO/ Ushtarët mbajnë ‘në krahë’ makinat e bllokuara në aksin Lezhë-Milot

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e5107452a7b0ca42556b6cbb33434ae8

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar disa foto, ku punonjës të ushtrisë lëvizin me krahë mjetet e bllokuara në aksin Lezhë-Milot.

Sipas njoftimit zyrtar, thuhet se është dërguar dhe një çisternë për të mbushur me karburant makinat që qëndrojnë nën pushtetin e ngricës që prej mbrëmjes së djeshme.

Postimi i plotë:

Stuhi të tilla bore që rrallë përfshijnë ultësirën perëndimore kanë shkaktuar probleme në aksin Lezhë-Milot.

Megjithatë, Forcat e Armatosura janë angazhuar menjëherë për të ndihmuar sadopak në lehtësimin e situatës. Një mjet çisternë i FA ka mbërritur për të furnizuar mjetet e mbetura pa karburant, ndërkohë që trupat Komando po ndihmojnë edhe me krahë zhvendosjen e makinave të bllokuara.

ushtert_2.jpg

ushtaret_3.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img