Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

FOTO/ U tha se kushton 400 mijë euro, kjo është vlera e vërtetë e makinës “GMC” që ka marrë Rama. Asnjë blerje mjeti që prej ardhjes në pushtet!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme në mbledhjen e parë të qeverisë së re shkoi me një mjet të ri tip “GMC”, që u vu re menjëherë nga të gjithë, pasi gjatë mandatit të dytë ai përdorte një mjet tip “Lincoln”.

Menjëherë fotot e mjetit të ri të Ramës qarkulluan në rrjet dhe u përfol se kjo makinë kushtonte rreth 400 mijë dollarë, me akuzat që ishin të shumta ndaj kryeministrit, pasi mendohej se ky mjet ishte blerë me paratë e buzhetit të shtetit.

Por në një reagim zyrtar, qeveria deklaroi se ky mjet nuk është blerë nga Rama, por është një makinë e marrë me qira nga Partia Socialiste nga një kompani. Në reagimin e qeverisë thuhet se që prej ardhjes në pushtet, Rama nuk ka blerë asnjëherë makinë, por ka përdorur gjithmonë makinën që ka PS, e cila është marrë me qera ose “leasing”.

Përsa i përket çmimit të makinës që përdor Rama, newsbomb.al bëri një kërkim në internet, ku shihet se çmimi i mjetit tip “Yukon XL SLT SUV” që ka marë Rama, ka vlerën 74.060 dollarë, dhe jo 400 mijë euro siç është thënë më herët në disa lajme.

LEXO EDHE: “Lincoln-i është amortizuar”, qeveria përgjigjet zyrtarisht për makinën e re luksoze të Ramës: E ka marrë me qira, kontratën e ka Partia Socialiste

242276675 180266474231251 8211753221686908410 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img