Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

FOTO/ Thaçi, Veseli e Selimi nisen drejt Hagës, shoqërohen në aeroport nga 7 makina të EULEX

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

350f19ce66a72dcf3bd127cbba41bc61

Presidenti që dha dorëheqjen Hashim Thaçi, kryetari i PDK-së Kadri Veseli dhe deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi mbërritën në aeroport për të udhëtuar drejt Hagës.

Mediat kosovare raportojnë se ata ishin të shoqëruar me 7 makina të EULEX dhe dy të policisë së Kosovës.

Sipas informacioneve, ata janë nisur tashmë me avion drejt Hagës.

Hashim Thaçi dha dorëheqjen nga presidenca gjatë paradites së sotme, për t’iu përgjigjur akuzave për krime kundër njerëzimit që rëndojnë ndaj tij për periudhën e luftës Kosovë-Serbi.

Thaçi, Veseli dhe Selimi akuzohen për krime lufte, konkretisht për 100 serbë të vrarë gjatë luftës.

pamje_3.png

pamjew_2.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img