Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

FOTO/ Tajfuni i fuqishëm godet Japoninë, humbin jetën 2 persona dhe mijëra të tjerë evakuohen

Lajme të ngjashëm

Japonia është goditur nga një tajfun që ka shkaktuar rrëshqitje dheu dhe përmbytje si një nga stuhitë më të mëdha në dekadat e fundit që godet vendin.

Tajfuni Nanmadol ka vrarë të paktën deri më tani dy persona dhe ka plagosur 90 të tjerë. Nëntë milionë njerëzve u është thënë të evakuohen dhe më shumë se 350,000 shtëpi janë pa energji elektrike.

Kryeqyteti, Tokio, përjetoi shi të dendur, me linjën e nëndheshme Tozai të pezulluar për shkak të përmbytjeve. Shërbimet e trenave, tragetet dhe qindra fluturime janë anuluar; dyqanet dhe bizneset janë mbyllur.

Më shumë