Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

FOTO/ Shokohen mjekët, gjejnë në stomakun e pacientit 1 kg vida dhe gozhdë: I gëlltiste që…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Lituani, ku një pacienti i janë gjetur në stomak rreth 1 kg vida dhe gozhdë.

Pacienti kishte shkuar në spital me dhimbje të forta barku dhe stomaku. Mjekët i bënë menjëherë skaner me rrezet X, ku zbuluan se pacienti kishte në stomakun e tij pjesë të ndryshme metalike.

“Gjatë operacionit që zgjati 3 orë, të gjithë trupat e huaj, madje edhe më të vegjlit, u hoqën nga stomaku i pacientit,” tha kirurgu Saronas Dailindenas.

Mjekët janë shprehur se pacienti kishte filluar të gëlltiste sendet mettalike, pasi kishte vendosur që të hiqte dorë nga alkooli dhe s’po e përballonte dot stresin.

Pacienti ndodhen ende në spital, por në gjende të mirë shëndetësore.

Screenshot 5
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img