Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

FOTO/Serbia e quajti Kosovën pjesë të veten, ragon Pacolli: FIFA duhet të hetojë, pse ajo hartë u var në dhomën e zhveshjes serbe

spot_img

Lajme të ngjashëm

Serbia zhvilloi dje ndeshjen e tyre të parë në Kupën e Botës. Sfida e tyre e parë në Katar 2022, ishte kundër Brazilit e cila u mbyll me shifrat 2-0 në favor të Seleçaos.

Një foto është publikuar nga dhomat e zhveshjes të kombtëares serbe. Provokimi i tyre është ndaj Kosovës, ku në flamur shpalosin një hartë të Republikës së Kosovës me ngjyrat dhe shqiponjën serbe.

Në lidhje me këtë ka reaguar politikani dhe biznesmeni Behgjet Pacoli. Ai me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se FIFA duhet të hetojë se përse një hartë e Kosovës është në flamurin e Serbisë dhe varet në dhomën e zhveshjes serbe.

“Propaganda serbe deri në Katar. Diçka që FIFA duhet ta hetojë? Pse një hartë e Kosovës në flamurin e Serbisë varet në dhomën e zhveshjes serbe” shkruan Pacolli në postimin e tij.

Më shumë


spot_img

spot_img