Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

FOTO/ Qytetarë dhe politikanë ndezin qirinj në nder të viktimave në Deçan

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qytetarët në Deçan kanë ndezur qirinj mbrëmjen e sotme në nderim të viktimave dhe në shenjë proteste e solidarizimi me familjet që humbën të dashurit e tyre.  

Përveç qytetarëve, kanë ndezur qirinj edhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, deputetja Time Kadrijaj e të tjerë.

Vrasja tragjike ndodhi mbrëmjen e djeshme në Gllogjan të Deçanit, ku persona të paidentifikuar ende qëlluan me breshëria armësh drejt autobusit i cili po transportonte nxënës. Si pasojë humbën jetën shoferi dhe dy prej nxënsve, si dhe mbetën të plagosur disa të tjerë. Autori/ët e sulmit janë ende në arrati, ndërsa Policia po heton në 3 pista kryesore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img