Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Foto: Polumbarët shqiptarë dhe ata francezë zhyten në Vlorë, nuk do e besoni çfarë nxjerrin nga fundi i detit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grup zhytësish shqiptarë dhe francezë kanë arritur të nxjerrin nga thellësia e detit në Vlorë sasi të mëdha municionesh.

Është Ministria e Mbrojtjes që bën me dije se zhytësit kanë arritur të nxjerrin në tokë 220 municione të kalibrave të ndryshëm, të cilat më pas janë dërguar për asgjësim.

Kjo sasi e madhe predhash dhe fishekësh janë nxjerrë nga gjiri i Vlorës.

“Gjiri i Vlorës është tashmë më i pastër dhe më i sigurt. Zhytësit shqiptarë dhe francezë nxorën nga fundi i detit rreth 220 municione të kalibrave të ndryshëm, të cilat iu dorëzuan për asgjësim xhenierëve tanë,” njofton Ministria e Mbrojtjes.

Më shumë

spot_img
spot_img