Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Policia jep detaje për arrestimin e djalit të Azem Hajdarit: Në pranga edhe shoku i tij, në makinë u gjet lëndë narkotike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e djeshme policia arrestoi djalin e Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër, pasi në makinën me të cilën po udhëtonte iu gjend lëndë narkotike.

Policia i ka komunikuar ditën e sotme masën e arrestit, ndërkohë që bashkë me atë u vu në pranga edhe shoku i tij që drejtonte makinën, 21 vjeçari Ergi Gjumsi.

Në njoftimin e policisë thuhet se gjatë kontrollit të mjetit tip “Audi” u gjet jë sasi e vogël lënde narkotike e dyshuar e llojit cannabis sativa. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, dy aparate celular dhe automjeti.

“Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan,  arrestuan në flagrancë shtetasit: A. H, 23 vjeç, dhe E.Gj, 21 vjeç, banues në Tiranë, pasi në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji,  gjatë kontrollit të mjetit tip “Audi”, me të cilin po qarkullonin shërbimet e Policisë gjetën një sasi e vogël lënde narkotike e dyshuar e llojit cannabis sativa. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, dy aparate celular dhe automjeti”, njofton policia.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img