Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

FOTO/ Pas Ramës edhe Veliaj në Hagë, takon ish-krerët e UÇK-së, ja kush e shoqëron

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Enver Hoxhaj dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, kanë udhëtuar në Hagë për të vizituar ish krerët e UÇK-së, Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin, të cilët janë në proces gjykimi në Dhomat e Posaçme.

Përmes një postimi në Twitter, Hoxhaj shtoi se në Hagë po gjykohet lufta e lavdishme e UÇK-së dhe jo individët.

“Sot, takuam shokët tanë në Hagë!

Bashkë me kryetarin e Tiranës, mikun tim, Erion Veliajn, vizituam shokët Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin. Si gjithnjë, të vendosur dhe plot vullnet për ta fituar betejën e Kosovës në Hagë, sepse atje po gjykohet lufta e lavdishme e UÇK-së dhe jo individi. Të pandalshëm e energjikë, do të dalin triumfues të kësaj vazhdimësie të luftës për liri dhe pavarësi të krerëve të UÇK-së”, shkruan Hoxhaj.

Theksojmë se më herët edhe kryeministri  Edi Rama  ka takuar ish krerët e UÇK-së, të cilët ndodhen në  dhomat e paraburgiimit në Hagë.


Më shumë