Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

FOTO/ Olian Kanushi shkon në Kuvend, raporton me dyer të mbyllura për situatën në Kosovë

Lajme të ngjashëm

Zëvëndës Drejtori i SHISH-it, Olian Kanushi, u paraqit sot në Kryesinë e Kuvendit, ku po mbahej Komisioni i Sigurisë Kombëtare.

Kanushi mori pjesë në Komision ku në rendin e ditës u shqyrtua ligji për karrierën ushtarake në Forcat e Armatosura të Republikës të Shqipërisë si dhe u diskutua lidhur me situatën në veri të Kosovës.

Ndërkaq, kryetari i Komisionit Nasip Naço theksoi se seanca dëgjimore do të vijonte me dyer të mbyllura dhe pa praninë e medias, për shkak të informacioneve sensitive që do të diskutohen në Komision.

Gjithashtu ditën e sotme i pranishëm në këtë Komision ishte edhe ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi për situatën në very të Kosovës.


Më shumë