Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

FOTO/ Një jetë mes burgjeve, ky është 43-vjeçari që plagosi me thikë dy vëllezërit e mitur në Sarandë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Personi që shihni në foto është Ibrahim Duda, autori i dyshuar i plagosjes me thikë i 2 vëllezërve të mitur në Sarandë.

Duda nuk është një emër i panjohur për policinë pasi mësohet se ka pak kohë që ka dalë nga burgu, ku ndodhej aty për shkak të një vjedhje të kryer.

Gjithashtu ai njihej si përdorues i drogave të forta, ku në të kaluarën është dënuar edhe për tentativë vrasje dhe për vjedhje e kundërshtim të forcave të policisë.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme ku Duda plagosi me thikë dy vëllezërit 17-vjeçarin K. G., dhe vëllain e tij 16 vjeç.

17-vjeçari u gjuajt me thikë në kraharor nga Duda, ndërsa i vëllai i tij ka marrë dëmtime të lehta në dorë.

Policia e Sarandës ka blinduar të gjithë qytetin dhe është në kërkim të autorit.

Më shumë


spot_img

spot_img