Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

FOTO/ Nëse keni shumë vapë, ndaluni te stacioni i freskimit në kryeqytet për pak minuta

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nëse keni kaluar në qendër të Tiranës, përbri godinës së bashkisë, dhe keni parë një instalacion disi ekzotik, mos ngurroni të futeni brenda, sidomos në këto temperature mjaft të larta. Ai është stacioni i parë i freskimit, një lloj oazi tropikal, ku të gjithë kanë mundësi të ndalen dhe të freskohen në këto ditë të nxehta vere.

Ky stacion është konceptuar si një kabinë tropikale, ku teksa kalon mund të freskohesh për pak çaste, para se të vazhdosh në rrugën tënde. Nëse kalon në këtë “tunel”, vetja të duket sikur hyn në një pyll tropikal, e dekoruar me gjelbërim natyral, lule e pemë të ndryshme, teksa të shoqërojnë edhe cicërimat e zogjve dhe freskia.

Ky projekt do të pilotohet edhe në disa pika të Tiranës, ndaj nëse i shihni kund tjetër, hyni dhe freskohuni në to.

213510436 4302232106538451 7989365165268652631 n
215606313 213762493954500 1105911959110066790 n
212636525 139656878194241 6806472598425755874 n 1

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img