Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
35 °
Die
36 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

FOTO/ Me Zahon prej dore, Rama udhëton drejt Parisit me “economy class”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është fotografuar me djalin e tij, Zahon, teksa kanë hipur në avion për të udhëtuar drejt Parisit.

Rama ka zgjedhur të udhëtojë në “economy class” ku do të ndajë udhëtimin edhe me pasagjerë të tjerë.

albsig

spring

Burime për mediat bëjnë me dije se ky udhëtimi i kryeministrit drejt Francës është jozyrtar dhe nuk ka lidhje me samitin që do të mbahet më 23-24 qershor në Bruksel sa i përket diskutimeve për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe RMV.

Kujtojmë se ditën e sotme kryeministri Rama refuzoi pjesëmarrjen në Samitin e Bashkimit Europian që mbahet më 23 dhe 24 qershor në Bruksel.

Ai la të paqartë nëse është një refuzim i pastër, gjithashtu zbuloi dhe një bisedë që kishte zhvilluar me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçvski dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img