Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

FOTO/ Me jelek antiplumb dhe kokën ulur, del para gjykatës vrasësi i bashkëshortes, Florand Shehu e qëlloi gruan me thikë kuzhine 28 cm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Florand Shehu, 40-vjeçari shqiptar i cili vrau bashkëshorten me thikë, ka dalë sot para gjykatës, por nuk ka thënë asgjë. Me kokën ulur për krimin e kryer, ai ka kërkuar kohë për përgatitjen e mbrojtjes ndaj tij.

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme në lagjen Daphne në Athinë, ku pas debatit të ashpër në banesën e tyre, Florand Shehu vrau me thikë bashkëshorten Anisa Shehu, 31 vjeç dhe më pas u vetëdorëzua në polici.

Mediet lokale shkruajnë se nga ekzaminimi mjeko-ligjor rezultoi se e reja është qëlluar me një thikë 28 cm, duke marrë plagë të shumta në qafën e mitrës.

Fqinjët e çiftit u shprehën se ata së fundmi kishin patur debate të shpeshta me njëri-tjetrin, madje duke e dëgjuar shumë herë Anisa Shehun, nënë e një djali duke kërkuar ndihmë.  

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img