Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

FOTO: MASAKËR ambientale në DHËRMI dhe DRIMADHE, ndërkohë që RAMA kritikonte “kokat” e POLICISË, të “fortët” hidhnin beton të pashqetësuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy orë më parë kryeministi Edi Rama zhvilloi një takim me shefat e Policisë së Shtetit, ku folën rreth problematikave të shumta, por edhe ndërtimeve pa leje.

E teksa vijonte biseda mes Ramës dhe shefave të policisë në Dhermi dhe Drimadhë bëhet një masakër ambientale.

Në fotot e mbërritura në newsbomb.al shihet që hidhet betoni “lum” në mes të ditës dhe në mes të sezonit turistik. Punonjësit vijojnë punën të pashqetësuar nga asgjë.

Siç shihet edhe në foto ndërtimet janë pas asnjë kriteri, ndërsa është gërmuar mali, për të ngritur një ndërtesë.

Ngritja e ndërtesave kohët e fundit është bërë një shqetësim në vendin tonë. Kujtojmë që prej disa javësh vijon operacioni “Bregdeti Ynë”, ku policia dhe IKMT po punojnë për të bërë të mundur lirimin e hapsirave publike që janë zaptuar nga biznesmenët pa asnjë lloj të drejte.

Më shumë

spot_img
spot_img