Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

FOTO-LAJM/ Qytetari durrsak detyrohet të izolojë derën e shtëpisë me ngjitës që mos t’i futet uji brenda

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b4a4282af0cfe52e9782931e9232a028

Përmbytjet në vendin tonë kanë shkaktuar një problematikë të madhe në shumë qytete, pasi reshjet e dendura të shiut kanë bërë që uji të afrohet në banesa.

Ndërkohë një qytetar nga Durrësi për të mos lejuar ujin të depërtojë në shtëpinë e tij, ka gjetur një zgjidhje gjeniale, por nga halli e jo nga qejfi.

Ai e ka izoluar derën e shtëpisë me ngjitës dhe ajo nuk hapet, nëse nuk i heq ngjitësin që përdoret për ndërtime. Rastin e ka bërë publik ish-deputeti i PD për qarkun e Durrësit, Ferdinand Xhaferraj.

Qytetari: Mbrëmë vendosa thasë me rërë në shtëpi, gjys metri, shpinë tani e kam rregulluar, në 2016 mu prish shtëpia nuk mora dëmshpërblim. Ra uji, pastruam, rregulluam, uji po shtohet prapë, jemi dy ditë pa gjumë.

Screenshot_18.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img