Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

FOTO LAJM/ Ismail Kadare me pushime në Qerret, por librin nuk e ndan asnjëherë nga vetja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ismail Kadare së bashku me bashkëshorten, Helenën, ka vendosur të kalojë disa ditë pushimi në Qerret të Kavajës.

I ulur në një karrige duke u menduar, edhe pse me pushime, shihet se librin nuk e ndan asnjëherë nga vetja, pasi e shtrëngon fort në duar.

Në foton e siguruar nga newsbomb, shkrimtari i madh është në momente qetësie, duke soditur natyrën dhe detin e kaltër.

118614561_323974885420459_886443371856482581_n.jpg118617371_250004609421613_5812865514734939489_n.jpg

Më shumë


spot_img
spot_img