Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

FOTO-LAJM / “Asgjë nuk na ndal”, ja garuesit e veçantë të Maratonës së Tiranës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një kategori e veçantë e Maratonës së Tiranës është dhe ajo “Ëe too” e cila ka për qëllim të jetë më shumë motivuese se sa kompetitive.

Sikurse është kthyer tashmë në një traditë, pjesë e garës së sotme të Maratonës ishin edhe persona me nevoja të veçanta dhe paraplegjikë të cilët vrapuan në mbështetje të kauzës, por njëkohësisht duke dhënë edhe mesazhe shprese dhe guximi se asgjë nuk është e pamundur dhe nuk mund t’i ndalë.

Sikurse mund të shihni nga këto foto, garues me karroca u nisën nga sheshi “Skënderbej” për të përshkruar 2.3 km. Pjesë e garës ishte dhe Emiliano Lule, i cili edhe pse ka humbur shikimin disa vite më parë, shërben si frymëzim për shumë njerëz të tjerë me punën e tij të përditshme dhe në mbështetje të njerëzve në nevojë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img