Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

FOTO: Kush janë dy inspektorët e IKMT-së të arrestuar nga SPAK, njëri i deleguar i PS dhe tjetri komisioner në Kamëz (PAMJE DUKE VOTUAR)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0a225ea7693e3b745024ee38d3519153

Dritan Nikoli dhe Ermal Baci, të dy inspektorë të IKMT-së në Kamëz, janë arrestuar sot nga Policia, pasi Prokuroria e Posaçme SPAK, ka lëshuar për ta urdhër-arreste.

Siç shihet dhe nga foto e siguruara nga newsbomb.al, dy inspektorët e Kamzës janë miq me njëri-tjetrin. Kjo i’ua ka lehtësuar dhe më shumë bashkëpunimin mes tyre.

Ata akuzohen nga SPAK se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, u kanë marrë shtetasve të ndryshëm për një periudhë 6 mujore, shuma të mëdha parash në këmbim të mosndëshkimit të tyre me masa administrative, sipas legjislacionit ne fuqi.

Madje, newsbomb.al mëson se Dritan Nikolli është një emër i rëndësishëm brenda radhëve të Partisë Socialiste. Ai është i deleguari i kësaj force politike për Laknasin. Ndërkohë, inspektori tjetër Ermal Baci është komisioner i PS dhe ka shërbyer në disa qendra votimi në Kamëz.

Në një foto të siguruar nga ne, ai shfaqet duke votuar vetë.

Nga hetimet e kryera nga SPAK dhe Policia, ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, gjatë një periudhe 6-mujore, qytetarëve të ndryshëm në zonën e Bashkisë Kamzë, të cilët i konstatonin duke kryer ndërtime pa leje, u kanë kërkuar dhe u kanë marrë shuma monetare, në kembim të mosndëshkimit të tyre me masa administrative, sipas legjislacionit ne fuqi.

Në foto: Dritan Nikolli (majtas) – Ermal Baci (djathtas)

asdasdasda_copy.jpg

Foto 2: Inspektori Ermal Baci

141044783_814970239055434_1535635666066371381_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img