Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
46 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

FOTO/ Kryepolici i Bashës tallet me Kryepolicin e Ramës, por edhe postimin e tij e bën me gabime ortografike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Letra e dorëheqjes e ish-Drejtorit të Policisë, Ardi Veliu, dejtuar kryeministrit Rama, ka ngjallur reagime të shumta në rrjet, pasi letra ishte e mbushur me gabime ortografike.

Me gabimet në letrën e Veliut është tallur me anë të një postimi në rrjetet sociale edhe Florenc Hoxha, ish-Drejtor i Policisë Bashkiake të Tiranës, në kohën kur bashkia drejtohej nga Lulzim Basha, i cili shkruan se “kushdo që e ka lexuar letrën, ngre pyetjen: në dorë të kujt paska qenë rendi dhe siguria”.

albsig

spring

Por, po ta shohim me vëmendje, edhe pse tallet me Veliun, edhe në postimin e Hoxhës ka gabime ortografike, ndaj dy ish “Kryepolicat” duhet të mësojnë të shkruajnë pa gabime herën tjetër.

“Kur lexon doreheqjen e nje personi i cili ka qene per me shume se 4-ter vite ne krye te policise se shtetit dhe ne aq pak fjali veren  pa fund gabime ortografike mendon se sa me nxitim e ka firmosur doreheqjen dhe kushdo qe e lexon ngren pyetjen;Ne dore te kujt paska qene rendi dhe siguria”, shkruan Florenc Hoxha.

Gabimet e Florenc Hoxhës

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img