Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

FOTO: Kryemadhi shfaqet për herë të parë në publik pas disfatës në zgjedhje, krah Metës në Hungari

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë sot në inagurimin e bustit të heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu në Budapest të Hungarisë.

Busti është një donacion i Bashkisë së Tiranës dhe është vendosur në në parkun qendror Városliget të Budapestit. I pranishëm ka qenë edhe kryebashkiaku Erion Veliaj.

Por ajo që bie në sy është se në këtë ceremoni ka marrë pjesë edhe bashkëshortja e presidentit Ilir Meta, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi.

Kjo është shfaqja e parë publike e Kryemadhit që prej zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Pasi partia e saj do të arrinte të siguronte vetëm 4 mandate, Kryemadhi u largua për një kohë të gjatë nga Shqipëria drejt SHBA-ve.

Më shumë

spot_img
spot_img