Hapësire reklamuese

Sporti

FOTO/ Korçarët godasin me gurë autobusin e ekipit të Tiranës

Shkruar nga Newsbomb

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur pas ndeshjes që Tirana luajti përballë Skënderbeut në Korçë. Autobusi i klubit të Tiranës u sulmua nga tifozët korçarë.

Këta të fundit kanë goditur autobusin e ekipit bardheblu me gurë madje kanë thyer disa xhama. Në fotot e siguruara nga “Newsport.al” shihen dhe dëmtimet që ka marrë autobusi.

Përveç dëmeve material nuk ka asnjë futbollist të lënduar, pasi në momentin e incidentit këta të fundit nuk ka qenë të pranishëm në vendngjarje.

 

Autobusi i demtuar Autobusi i demtuar

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese