Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

FOTO: Kjo është pjesëmarrja në protestën e sotme, të rinjtë shtrihen në tokë dhe me duart pas koke te Kryeministria

spot_img

Lajme të ngjashëm

fe7545c3a463ef8c3c1cf29146f05438

Qindra të rinj i janë përgjigjur edhe sot thirrjeve në rrjetet sociale për t’iu bashkuar protestës për vrasjen e Klodian Rashës nga efektivi i policisë.

Protesta në ditën e pestë të saj ka nisur paqësisht në sheshin “Skënderbej”, më pas ata kanë marshuar drejt bulevardit “Dëshmorët e Kombit” drejt Kryeministrisë, ku në mënyrë demonstrative janë shtrirë në tokë dhe kanë vendosur duart pas koke.

Kujtojmë se deri në këto momente nuk ka patur asnjë gjest dhune si nga ana e protestuesve, por edhe sjellja e forcave të policisë ka qenë më e rezervuar se në protestat e mëparshme.

fsdfgsdfghdfhdfh.jpg

hfgjghjktk6k.jpg

fdfhdfhjrtjk5tj.jpg

Më shumë

spot_img