Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

FOTO: I strukur mes dy policëve dhe me kokën ulur, Mexhit Picari del para togave të zeza, Prokuroria kërkon burg për vjehrrin që vrau dhëndrin në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mexhit Picari, autor i vrasjes së dhëndrit të tij Kudret Saliaj ka dalë sot para togave të zeza të Tiranës bashkë me vajzën e tij, dhe pritet që pak pak të njihen me masën paraprake të sigurisë, shkruan newsbomb.al.

Prokuroria ka kërkuar për dy të arrestuarit, masën e sigurisë “Arrest me burg” pasi ata akuzohen për disa vepra penale, si “Vrasje në rrethana cilësuese”, “Vrasje për shkak të rrethanave familjare”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Vrasje e funksionarëve publikë”.

Siç shihet nga fotot, Mexhit Picari dhe vajza e tij kanë dalë para trupës gjykuese të Gjykatës së Tiranës. Bie në sy qëndrimi i autorit, i cili qëndron i ulur mes dy policëve, i prangosur dhe me kokën ulur. Pas babait të strukur mes policëve, në sallën e gjyqit vjen dhe vajza e tij, Dhurata Saliaj.

Mbi babë e bijë rëndon dhe akuza për plagosjen e ish-prokurorit Adriatik Cama, i cili ditën e vrasjes ndodhej në tavolinë bashkë me klientin e tij Kudret Saliaj, pasi e përfaqësonte këtë të fundit si avokat, shkruan newsbomb.al.

Grupi i hetimit nuk ka arritur të saktësojë ende nëse Mexhit Picari ka tentuar të vrasë dhe ish-prokurorin Cama apo plumbat e kanë kapur atë aksidentalisht.

PËRDITËSIM: Gjykata e Tiranës pranon kërkesën e Prokurorisë së Tiranës dhe cakton masat e sigurisë “Arrest me burg” për Mexhit Picarin dhe vajzën e tij Dhurata Saliaj. Babë e bijë dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, vranë pak ditë më parë Kudret Saliajn.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img