Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

FOTO/ I jepet lamtumira ish-Presidentit, Bujar Nishani përcillet për në banesën e fundit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është përcjellë për në banesën e fundit ish-presidenti Bujar Nishani, i cili ndërroi jetë 5 ditë më parë në Gjermani.

Dje dhe sot janë kryer homazhe në nder të Nishanit në Presidencë, ku kanë marrë pjesë politikanë, ministra e deputetë, jo vetëm shqiptarë, por prezente ka qenë edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani si dhe ish-presidenti i Malit të Zi.

Në momentin që është nxjerrë edhe arkmorti, jashtë, në oborrin e Presidencës është mbajtur 1 minut qetësi.

Trupi i ish-presidentit Nishani do të prehet në varrezat e Sharrës.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img