Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

FOTO/ Gjithë “sy e veshë” te Zelensky, qëndrimet e deputetevë të Kuvendit kur Presidenti ukrainas rrefënte krimet e ushtrisë ruse

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mesditën e sotme Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mbajti fjalën e tij para deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, ku foli për krimet e ushtrisë ruse në qytetet ukrainase.

Të gjithë deputetët e duartrokitën përpara se të merrte fjalën dhe në fund të saj, teksa gjatë momentit që Presidenti ukrainas fliste për tmerret që po përjeton popullsia e tij, qëndrimet e deputetëve ishin të ndryshme.

Pjesa më e madhe e tyre ishin shumë të vëmendshëm në fjalën e Zelenskyt, teksadisa ishin pothuajse me lot në sy. Dpeuteti i Lushnjes Saimir Korreshi mbante duart në formë lutje, ndërsa ministrja Edona Bilali përdorte telefonin.

Në Kuvend ishte edhe ambasadori ukrainas Volodymyr Shkurov me bashkëshorten e tij, të cilët ndoqën me vëmendje fjalën e Presidentit të tyre.

Më shumë


spot_img

spot_img