Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
0.5kmh
0 %
Hën
6 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
12 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

FOTO/ Flamuri i UÇK-së valëvitet në Alpet zvicerane nga alpinistët kosovarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grup alpinistësh nga Kosova të cilët jetojnë në Zvicër, prej disa kohësh  praktikojnë sportin e ngjitjes në majat e larta të alpeve zvicerane.

 Grupi i përbërë nga 9 persona: Kujtim Krreki, Haqif Maloku, Ymer Islami, Bashkim Sefaj, Muzli Berisha, Nezir Gervalla, Faton Shabani, Kujtim Preniqi dhe Faton Krasniqi,  valëvitën flamurin e UÇK-së. Ata kanë ngjitur edhe majën e Matterhorn, që shtrihet në kufirin midis Zvicrës dhe Italisë.

Maja e Matterhorn është një nga majat më të larta në Alpe dhe Evropë, në një lartësi prej 4478 metrash.

Më shumë
spot_img
spot_img