Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Foto është e 2018-ës”, Murrizi i përgjigjet Tedi Blushin dhe publikon VIDEON: Deputeti me 500 euro në ballë, pjesë e partisë së Roshit që votoi KUNDËR shkarkimit të METËS

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Myslim Murrizi i përgjigjet zëdhënësit të Presidencës, Tedi Blushi, pas publikimit të një fotografie ku shfaqej deputeti Besnik Troplini me 500 euro në ballë.

Blushi aludonte se Troplini kishte marrë para në këmbim të votës në Kuvend për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Por Murrizi thotë se fotografia i përket vitit 2018. Ai madje thotë se Troplini është zyrtar i lartë i Ballit Kombëtar, kreu i së cilës, Artur Roshi, votoi kundër shkakrimit të Metës.

Murrizi e shoqëron reagimin e tij me video-përgjimin e famshëm të Metës me ish-ministrin e ndjerë Dritan Prifti.

Reagimi i plotë i Murrizit:

Nje pergjigje per Blushin dhe “Rrushin”, jo per Blushet dhe “Rrushet “sepse Blushe dhe “Rrushe” ka me shumice

Edhe MURRIZE ka plot, por une kam emrin tim, familjen time, fytyren time, dinjitetin tim, personalitetin tim dhe mbaj pergjegjesi vetem per personin tim ne politike dhe ne publik sa kohe qe merem me politik

Mbaj pergjegjesi per çdo veprim timin publik, politik, penal, moral dhe shoqerore

Kurre nuk kam thene apo pretenduar se jam “kapo” apo “padrino” i askujt e aq me pak i deputeteve te ardhur ne Kuvend nga firma e Lul Bashes dhe Monika Kryemadhit

Deputeti me 500 ne balle eshte funksionar i larte i partise Balli Kombetar i Z Roshi i cili ishte 1 nga 7 deputetet qe votoj kundra shkarkimit te “Rrushit” te Blushit

Nga kontakti i sotem me z Troplini me qartesoi se foto eshte e vitit 2018, para se te ishte deputet ne nje darke me miqt e tij, pra foto e “antikorrupsionisteve” te MURRIZEVE qe presin porosi nga matan oqeanit eshte 7 vjet pas vd se korrupsionisteve te kasetes se Dritanit ketej oqeanit

Dhe dy fjale per nje analist “xhenerik -pompist- motorrist- lsist-demokratist ish komunisto -spiunisto-enverist” qe me “ironi” e “sarkazem” debilisto- megallomanist- delirantist ben sikur tallet me nje qeshje ne zgerdhirje te peshtire nga halli se ka ngel pa u dorovit keto kohet e fundit

Si ish student i dhjetorit, si ish antare i PD nga dhjetori 90, si jo ish spiun sigurimi dhe jo ish komunist, si deputet jo lepires dhe enveristo pragmatist, nuk kam asnje detyrim moral, politik, miqesor, ideollogjik qe te mbroj me vote asnje socialist, lsist, ish komunist apo ish enverist ne emer te te qenurit ne OPOZITE me qeverine socialiste dhe ortaket e rilindasve te sotem prej vitit 1991

Turp per çdo palo mender opozite, qe mbron cilindo ish komunist te konvertuar ne socialis e te transferuar ne lsist me moralin e fabules qe: armiku i armikut tim, eshte mender “miku” im

Kjo vd eshte nje kujtese edhe per disa spurdhjak demokratikas qe bejne gam gam si kone zonjash me zinxhire ne qafe

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img