Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

FOTO E DITËS

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

464b61a030ece816db8c4aeb393d559a

Katër shqiptarë që kanë emigruar në Amerikë shumë vite më parë kanë kandiduar në zgjedhjet lokale të 5 nëntorit në Amerikë.

Vedat Gashi është njëri prej shqiptarëve që fitoi postin e prokurorit në Bordin e Legjislatorëve të Qarkut Westchester. 

Një tjetër shqiptare që ka shkëlqyer në Amerikë është Buta Biberaj, e cila kandidoi dhe fitoi zgjedhjet për Avokaten e Commonwealth të Qarkut Loudoun.

Visar Tasimi është shqiptari që arriti të bëhet anëtar në Bordin e Kryetarit të Komunës dhe Burgesses.

E nga ana tjetër Jetlir Kulla kandidoi dhe arriti të fitojë për herë të dytë zgjedhjet si anëtar i Këshillit Bashkiak të distriktit të katërt të Waterbury-t.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img