Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Foto e rrallë/ Medi Manallari, 80 vjeçari nga Shqipëria me veshjen e ISIS

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në foton që shihni, janë shqiptarët xhihadistë në Irak. Në fakt, siç rezulton nga informacionet, të gjithë janë të ekzekutuar në luftimet me xhihadistët. Ata kanë ikur nga Kosova, për t’u bashkuar me trupat xhihadiste. Hetime intensive janë shtrirë në Shqipëri dhe Kosovë, për të gjetur mënyrën sesi funksionon skema e rekrutimit, por edhe e dërgimit të njerëzve për tiu bashkuar ISIS. Ndërkohë që shumë shqiptarë që kanë bashkëpunuar, tashmë presin gjykimin në këto vende. 

Më shumë

spot_img
spot_img