Hapësire reklamuese

Rajoni

Foto e fundit e Liridonës disa orë para se të vritej nga bashkëshorti, Naim Murseli

Shkruar nga Newsbomb

Fotografia që shihni më poshtë është foto e fundit e Liridona Ademajt, disa orë para vrasjes së saj me urdhër të bashkëshortit, Naim Murseli, i cili aktualisht ndodhet në paraburgim në Prishtinë.

Fotografia është publikuar në emisionin Opinion në Tv Klan mbrëmjen e sotme.

Foto e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes ©Credits: Tv Klan Foto e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes ©Credits: Tv Klan

 

Në foto është Liridona Ademaj me motrën e saj. Foto është shkrepur ditën e ngjarjes rreth orës 14:00 në shtëpinë e prindërve të saj.  Ndërkohë që krimi i rëndë ndodhi atë mbrëmje në Prishtinë rreth orës 20:30.

Lexo edhe: Naimi në lidhje jashtëmartesore me një burrë? Reagon babai i tij, Shaban Murseli

Liridona Ademaj, nënë e dy fëmijëve, u vra barbarisht mbrëmjen e 29 nëntorit në Prishtinë. Fillimisht u tha se ajo ishte duke udhëtuar me bashkëshortin dhe dy fëmijët me makinën e tyre, kur persona të maskuar i kanë grabitur dhe gjatë këtij akti, kanë vrarë Liridonën.

Mirëpo, më pas rezultoi se ishte bashkëshorti i saj ai i cili kishte porositur vrasjen e saj. Ky i fundit së bashku me dy fëmijët e çiftit u larguan nga mjeti, duke lënë 30-vjeçaren në makinë aty ku dhe ndodhi vrasja.

Naim Murseli, bashkëshorti i viktimës, Granit Plava, personi i akuzuar për vrasjen dhe Kushtrim Kokalla, anëtar i FSK-së janë tre të arrestuarit. Bashkëshorti i Liridonës dhe bashkëfshatari i tij Granit Plava, kanë pranuar se janë ata porositësi dhe ekzekutor. Madje, Granit Plava ka deklaruar para hetuesve se ai është paguar 30 mijë euro për të vrarë gruan e ish-këshilltarit të politikanit Behgjet Pacolli. Paratë, 15 mijë euro Naim Murseli i ka dhënë para ngjarjes dhe 15 mijë euro të tjera pas saj.

Lexo edhe: “I kërkoj falje familjarëve dhe kombit”, babai i Naimit: S’do e bënte kurrë për para

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese