Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Foto e fundit e heroit Arjan Sala: Duke vrapuar për të shpëtuar nga zjarri kolegët

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kjo është fotografia e fundit e heroit Arjan Sala, e shkëputur nga kamerat e sigurisë në ambientet e magazinës ku ra zjarri që fatkeqësisht i mori jetën.

32-vjeçari duket teksa vrapon drejt flakëve, për të njoftuar kolegët e tij dhe punonjësit e tjerë për rrezikun. Arjan Sala qëndroi i fundit, deri sa u sigurua se të gjithë kishin dalë, por vetë ai nuk arriti të largohet pasi zjarri i bllokoi rrugën. Veprimi heroik i tij çoi në shpëtimin e 20 jetëve.

Sot Arjan Sala u shpall “Dëshmor i Atdheut”, tilulli iu dorëzua familjarëve të tij nga kryeministri Edi Rama.

dfgdthrth5rj45rjj
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img