Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Vula e PD në "duart" e Sali Berishës

Shkruar nga Newsbomb
Vula e PD në "duart" e Sali Berishës
Fotomontazh/ Sali Berisha - Lulzim Basha

Gjykata e Apelit nuk ka pranuar ankimin e Lulzim Bashës dhe ka lënë në fuqi vendimin e Zhukrit. Tanimë vula e PD i ka kaluar ish-kryeministrit Sali Berisha.

Trupa gjykuese që përcaktoi fatin e partisë më të madhe opozitare në vend, përbëhej nga Alma Ahmeti, Iliba Bezati dhe Elona Toro. Saga se kujt i përket vula e Partisë Demokratike vazhdonte dhe zvarritej prej më shumë se 2 vitesh, por sot mesa duket mori fund. 

Kujtojmë se ishte Gjykata e Lartë ajo që më 18 mars vendosi rikthimin e çështjes në Apel dhe rigjykimin e saj me një trupë tjetër. Në vendimin prej 36 faqesh, Kolegji i Gjykatës së Lartë vlerëson se Apeli nuk ka kryer një hetim të plotë të çështjes, nuk ka kuptuar natyrën e mosmarrëveshjes dhe ka interpretuar gabim normat dhe ligjin procedurial.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese