Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Shuhet i madhi Agim Doçi!

Shkruar nga Newsbomb

Shuhet i madhi Agim Doçi!

Një lajm i trishtë ka tronditur mëngjesin e kësaj të hëne vendin tonë. Autori i mijërave teksteve të këngëve shqiptare, Agim Doçi, nuk arriti t’ia dilte kundrejt sëmundjes dhe të fitonte edhe njëherë këtë betejë të vështirë.

Ai ka mbyllur sytë përgjithmonë mëngjesin e sotëm në sallën e reaminacionit të QSUT-së, aty ku prej më shumë se 48 orësh vijonte të luftonte për jetën që aq shumë e deshi.

Prej orëve të para të së shtunës 76-vjeçari ndodhej në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza. Poeti pësoi një goditje në tru dhe duke qenë se nuk ishte hera e parë, gjendja shëndetësore e tij ishte tepër e rëndë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese