Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Foto e Ditës

Sekretari i Jashtëm britanik në tokën shqiptare!

Shkruar nga Newsbomb
Sekretari i Jashtëm britanik në tokën shqiptare!
Cameron ne Edi Ramen ne zyren e kryeministrit

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron, vizitoi ditën e djeshme Shqipërinë. Vizita e tij zgjati vetëm orë dhe takoi vetëm kryeministrin Edi Rama.

Fjalën e tij Sekretari i Jashtëm të Britanisë së Madhe, e nisi me vlerësime për Shqipërinë të cilën e konsideroi një histori suksesi jo vetëm për zhvillimin ekonomik, por edhe për rolin e saj në arenën ndërkombëtare.

Cameron mbylli vizitën me deklaratën e përbashkët me Kryeministrin Rama në kryeminstri pa u takuar me Presidentin Begaj për shkak të mbledhjes urgjente në Britani ku dhe kryeministri Rishi Sunak njoftoi datën e zgjedhjeve të parakohshme.

 

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese