Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Meta zgjidhet President i PL

Shkruar nga Newsbomb
Meta zgjidhet President i PL
Ilir Meta

Ashtu si dhe pritej Ilir Meta është zgjedhur Presidenti i Partisë së Lirisë. Në Konventën e zhvilluar të shtunë Meta garoi kundër kundërshtarit të tij Faik Basha.

Presidenti Meta, i cili kësaj here nuk do të jetë në krye të shtetit, por të partisë së tij, arriti të merrte 690 vota, ndërsa Faik Basha vetëm 27 vota.

Ndërkohë, në postin e zv.Presidentes u zgjodh Erisa Xhixho, e cila arriti të merrte 680 vota.

Konventa e Partisë së Lirisë e cila u zhvillua këtë të shtunë në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, përfundoi punimet pas 6 orësh. Gjatë kësaj Konvente u prezantuan objektivat e Partisë së Lirisë, si dhe u rritën financimet për gratë e partisë, kjo me propozim të Monika Kryemadhit.

 

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese