Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Mbledhja e parë e Komisionit Hetimor për "TIMS"

Shkruar nga Newsbomb
Mbledhja e parë e Komisionit Hetimor për "TIMS"
Punimet e Komisionit Hetimor per TIMS

Komisioni Hetimor Parlamentar për ndërhyrjet në sistemin "TIMS" ka nisur zyrtarisht punën të martën, me konstituimin e tij, objektin e hetimit dhe listën e personave që do të pyeten si dëshmitarë, për nevojat e hetimit parlamentar.

Kryetar i këtij komisioni është demokrati Ervin Salianji, ndërsa nënkryetari i përket mazhorancës dhe ai është deputeti Toni Gogu.

Në fjalën e tij, gjatë njoftimit të ngritjes së Komisionit Hetimor për "TIMS", kryetari Ervin Salianji ka lexuar një nga një emrat e të gjithë personave që dyshohet se janë të përfshirë në rrjedhjen e të dhënave të shtetasve shqiptarë, si dhe titullarë institucionesh deri te kryeministri.

 

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese