Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Këshilli Mandateve vendos për fatin e Olta Xhaçkës

Shkruar nga Newsbomb
Këshilli Mandateve vendos për fatin e Olta Xhaçkës

Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin do të shqyrtojë këtë të hënë dosjen e deputetes Olta Xhaçka për konstatimin e pavlefshmërisë dhe mbarimit të mandatit të deputetes socialiste.

Ndaj Olta Xhaçkës ka një vendim të Gjykatës Kushtetuese që mban datën 18 Janar 2023. Akuzat nga opozita mbi mandatin e Xhaçkës dhe mosrespektimin e vendimit të Kushtetueses nga ana e mazhorancës janë shtuar akoma më shumë tani që puna në Kuvend po zhvillohet normalisht.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese