Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Donald Trump shpallet fajtor për 34 akuza

Shkruar nga Newsbomb

Donald Trump shpallet fajtor për 34 akuza

Donald Trump është shpallur fajtor për të 34 akuzat për falsifikimin e të dhënave të biznesit. Ai i cili u padit në lidhje me një pagesë për aktoren e filmave për të rritur, Stormy Daniels, përpara zgjedhjeve presidenciale të vitit 2016 dhe është presidenti i parë fajtor për një krim.

Ish-Presidenti e quajti gjyqin kundër tij një "turp" dhe një "gjyq të montuar". Si kandidati republikan që supozohet se do të rigarojë për president, Trump tha se "vendimi i vërtetë do të jetë 5 nëntori nga njerëzit", duke iu referuar zgjedhjeve të përgjithshme.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese