Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Blerina Bala dorëhiqet nga bashkia e Himarës

Shkruar nga Newsbomb
Blerina Bala dorëhiqet nga bashkia e Himarës
FotoMontazh: Blerina Bala, kryebashkiakja e Himares

Blerina Bala, kryetarja e komanduar në krye të Bashkisë Himarë dy muaj më parë, ka dhënë dorëheqjen nga posti. Ajo ishte nënkryetare dhe për të zgjidhur krizën në bashki pas arrestimit të Fredi Belerit, u emërua me shumicë votash nga Këshilli Bashkiak në postin e kryetares.

Mirëpo, siç duket qetësia në bashkinë e bregut të jugut ka zgjatur vetëm dy muaj, pasi për arsye të personale Blerina Bala ka dhënë dorëheqjen.

Ajo është angazhuar që në moshën 14 vjeçare si aktiviste e Partisë Socialistë në Himarë dhe prej më shumë se një dekade punon në institucionin që e drejtoi për dy muaj si kryebashkiake e komanduar. Blerina Bala jeton dhe punon në Himarë.

 

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese