Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Arqile Bollano, kryetar i komanduar i Himarës

Shkruar nga Newsbomb
Arqile Bollano, kryetar i komanduar i Himarës
Arqile Bollano dhe Pervin Gjikuria

Arqile Bollano do të jetë kryebashkiaku i ri i komanduar i Himarës. Ai do të qëndrojë në këtë post derisa drejtësia të dalë me një vendim të prerë për Fredi Belerin dhe qeveria të vendosë për të shpallur zgjedhjet e reja në bashkinë e bregut të jugut.

Kandidati tjetër në garë, nënkryetari Pervin Gjikuria është tërhequr nga gara dhe në këto kushte Këshilli Bashkiak i ka besuar postin e kryetarit të komanduar Arqile Bollanos. Ai mori 12 vota pro dhe 9 kundër.

Ai ka premtuar se do të jetë bashkëpunues dhe do të punojë për të mirën e Himarës, duke mos parë ndasitë mes mazhorancës dhe opozitës. Votimi i Bollanos vjen pas dorëheqjes së kryetares së komanduar, socialistes Blerina Bala.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese