Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

“5D” vë në pranga drejtorët e Bashkisë së Tiranës

Shkruar nga Newsbomb
“5D” vë në pranga drejtorët e Bashkisë së
FotoMontazh/ Bashkia Tirane - SPAK

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar zhvilloi një aksion ditën e djeshme në Bashkinë e Tiranës në kuadër të dosjes “5D Konstruksion”.

Siç bëhet e ditur janë lëshuar tre urdhër arreste me burg, ndërsa për gjashtë personat e tjerë është vendosur masa “Detyrim Paraqitje”. Kallëzimi i bërë nga Belind Këlliçi muaj më parë në këtë strukturë të drejtësisë në vend, tashmë i janë vendosur prangat  Mariglen Qatos dhe R.M .

Është dhënë masa “arrest me burg” për Mariglen Qato, R.M., DHE Taulant Tusha

Detyrim paraqitje për: Enton Punavija, Julian Zanaj, Albano Janku, Nestor Muhamellari, Elantina Zere dhe Deborah Keçi.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese